«Твоя кров може воювати»: у «Добробуті» відбудеться збір донорської крові

11.01.2023
«Твоя кров може воювати»: у «Добробуті» відбудеться збір донорської крові

17 січня у лікувально-діагностичному центрі «Добробут» в Києві на підтримку національної кампанії «Твоя кров може воювати» відбудеться День донора. Усі охочі зможуть здати кров та її компоненти для потреб медичних закладів України в лікуванні хворих та поранених військових та цивільних.

Акцію проводить Медична мережа «Добробут» спільно з Київським міським центром крові.

Щороку понад 200 тис людей в Україні потребують донорської крові та її компонентів — їх запаси вкрай необхідні пологовим будинкам, військовим шпиталям, хірургічним відділенням, опіковим центрам, онкологічним відділенням та відділенням інтенсивної терапії. Під час війни ця потреба значно зросла. Про нестачу запасів повідомляють у багатьох областях. Сьогодні в Україні потребу в донорській крові для прифронтових міст забезпечують центри крові, які працюють в тилу. Тож сьогодні життя захисників держави та поранених цивільних мешканців країни залежить від активності донорів в усіх українських містах.

Донором може стати будь-який українець старший 18 років, що не має протипоказань до донорства та з масою тіла не менше 50 кг.

Здати кров можна буде 17 січня з 9:30 до 13:30 за адресою: проспект Повітрофлотський, 54 – корпус С, 6 поверх. З собою необхідно мати паспорт.

«Потреба в донорах крові залишається дуже високою – особливо зараз, коли до лікарень прибувають поранені військові, цивільні, постраждалі від воєнних дій. Не скасувала війна і планових операцій та пологів, необхідності лікувати онкохворих, потерпілих у катастрофах, стихійних лихах. Одна донація здатна врятувати три життя, саме тому це так важливо – кожному приєднатись до донорського руху. Крім того, донація позитивно впливає і на здоров’я самих донорів: відновлюються всі формені елементи крові, знижується ризик серцево-судинних патологій, а також ризик виникнення тромбозів, стимулюється імунітет, виникає менше хронічних захворювань. Долучайтесь! Ваша кров також може воювати!» – зазначає завідувачка відділу заготівлі донорської крові в умовах виїзду Київського міського центру крові Наталія Горобець.

«Добробут» щороку організовує дні збору донорської крові та її компонентів серед своїх працівників. Напад росії на нашу країну вніс свої жорстокі корективи до нашої традиції, тепер ми проводимо такі збори частіше та закликаємо брати в них участь не лише працівників нашої мережі, а й всіх охочих. Сьогодні ваша кров потрібна, на жаль, не лише онкохворим, постраждалим в автокатастрофах, а й тисячам захисників України та людям, що страждають від бойових дій. Чекаємо на кожного та кожну – ваші донації крові допоможуть зберегти життя українців», – каже операційний директор Лікувально-діагностичного центру «Добробут» Лідія Подкопаєва.

Врачи, которые консультируют по данному вопросу:
19лет опыта
Бабий Олег Леонидович
Хирург сосудистый
26лет опыта
Басацкий Андрей Владимирович
Эндоваскулярная хирургия
21лет опыта
Герасимова Элина Владимировна
Хирург сосудистый
22лет опыта
Копчак Константин Владимирович
Онколог; Хирург